Hakkında

1956 yılında, Fransa Cholet’deki atölyesinde, Jean Ollivier ilk plastik ek parça üretimini gerçekleştirdi. Tesisatçıların çalışmasını inceleyerek, şantiyelerde görülen sorunları tespit ederek, ek parça imalatının elzem olduğunu anladı. Ve Nicoll’ün macerası başladı…

Geçen yıllar boyunca, inşaat sektöründe sürekli değişen fonksiyonel ve estetik ihtiyaçları karşılamak için Nicoll, pazarda ön plana çıkan yenilikler ve araştırmalar yapıyor. Otuzdan fazla mühendisi ve Ar-Ge departmanı, Malzeme Formülasyon Laboratuvarı ve Teknik Destek Servisi’nden teknisyenler ile yeni ürünler, yeni malzemeler, mevcut çözümlere yönelik iyileştirmeler, özel yapım parçalar tasarlıyor.

2003 yılından beri Aliaxis Grubu’nun bir parçası olarak, Nicoll Ar-Ge ekipleri büyük uluslararası araştırma projelerinde yer almaktadır.

Bugün cirosu yaklaşık 3,5 milyar € (2016) olan ALIAXIS Group’un gücü, sunduğu hizmetlerle çevre dostu yapısı ve müşteriyi her günün kalbinde tutma felsefesinde yatmaktadır. Aliaxis, 46’dan fazla ülkede 100’den fazla endüstriyel ve ticari kuruluşta 16.200 çalışandan oluşan bir iş gücüyle, müşterilerinin hizmetine kendini adamıştır. Nicoll, IPEX, Durman, Arşivad, Friatec, Vinidex gibi güçlü ve tanınmış markalardan oluşan küresel bir ağın becerilerini ve deneyimlerini siz son kullanıcılara sunmayı görev edinmiştir.

Böylesine büyük uluslararası bir yapının parçası olarak Nicoll Türkiye, 2016 yılından itibaren Türk inşaat sektörüne hizmet vermektedir. Yağmur suyu drenajı, atık su drenajı konularında uzmanlaşan Nicoll, yüzlerce referansıyla Türkiye’de kullanıcı memnuniyetini ön planda tutmakta, çevre dostu ürünleri ve inovatif çözüm anlaşıyışıyla falliyetini tüm hızıyla sürdürmektedir.

Türkiye’ye yayılan dağıtım ve uygulama ağıyla çatı sifonik sistem, zemin yağmur drenaj kanalları, çatı yağmur olukları ve indirme boruları, fuga kanallar ve sessiz boruları siz değerli kullanıcılara sunmaktayız.